Towarzystwo Obserwatorów Słońca im. Wacława Szymańskiego zaprasza wszystkich chętnych do współpracy w zakresie obserwacji aktywności Słońca.

TOS działa nieprzerwanie od 1981 roku. Publikuje comiesięczne Komunikaty o aktywności Słońca oraz Współpracę Obserwatorów Słońca. Współpracuje z „Proximą”, „Astronomią” oraz „Vademecum Miłośnika Astronomii”.

TOS organizuje corocznie zloty obserwatorów i sympatyków, w czasie których prowadzone są obserwacje, szkolenia z metodyki obserwacji, pokazy Słońca, a także organizowane są spotkania o charakterze integracyjnym, zwiedzanie instytucji naukowych, oraz innych atrakcji turystycznych.

TOS to amatorska organizacja z tradycjami, jako jedyna w Polsce prowadząca nieprzerwanie od 35 lat wysokiej jakości monitoring aktywności Słońca.

Zapraszamy do współpracy!

czwartek, 23 kwietnia 2015

Mapa zorzy polarnej nad Europą.

W związku z rosnącą w ostatnich dniach aktywnością Słońca zamieszczamy link do strony zawierającej mapę przedstawiającą bieżący zasięg zorzy polarnej nad północną Europą. Mapa ta może stanowić istotną pomoc w obserwacjach tych efektownych zjawisk, które nad Polską obserwowano ostatnio w dniu 17 marca br.

http://www.aurora-service.eu/aurora-forecast/

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza