Towarzystwo Obserwatorów Słońca im. Wacława Szymańskiego zaprasza wszystkich chętnych do współpracy w zakresie obserwacji aktywności Słońca.

TOS działa nieprzerwanie od 1981 roku. Publikuje comiesięczne Komunikaty o aktywności Słońca oraz Współpracę Obserwatorów Słońca. Współpracuje z „Proximą”, „Astronomią” oraz „Vademecum Miłośnika Astronomii”.

TOS organizuje corocznie zloty obserwatorów i sympatyków, w czasie których prowadzone są obserwacje, szkolenia z metodyki obserwacji, pokazy Słońca, a także organizowane są spotkania o charakterze integracyjnym, zwiedzanie instytucji naukowych, oraz innych atrakcji turystycznych.

TOS to amatorska organizacja z tradycjami, jako jedyna w Polsce prowadząca nieprzerwanie od 35 lat wysokiej jakości monitoring aktywności Słońca.

Zapraszamy do współpracy!

poniedziałek, 8 lipca 2013

II - gi dzień Zjazdu TOS

Miniony już Zjazd TOS, na pewno będzie zapamiętany, chociażby z rekordowej frekfencji jaka miała miejsce w nocnym pokazie nieba, jak i dziennym pokazie plam słonecznych, których z pewnością nie brakowało. Pogoda dopisała, humory również, tak więc do zobaczenia za rok!


Więcej ze zjazdu zdjęć niebawem w dziale Galeria.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza